Badanie wariografem – czy wykrywacz kłamstw jest wiarygodny?

Badanie wariografem – czy wykrywacz kłamstw jest wiarygodny?

Posted in Rzetelne firmy

17Bardzo często nazywamy wariograf wykrywaczem kłamstw, choć nazwa ta nie do końca oddaje działanie tego urządzenia. Wariograf to zaawansowana aparatura do pomiaru różnych stanów fizjologicznych w zależności od odczuwanych emocji. Test daje bardzo wiarygodne wyniki i pozwala stwierdzić znacznie więcej, niż tylko to, czy ktoś kłamie. Badania z wykorzystaniem wykrywacza kłamstw stosuje się w wielu obszarach życia.

Na czym dokładnie polega badanie wariografem?

W trakcie testu wariografem, osoba badana udziela odpowiedzi na wcześniej zatwierdzone pytania. Podłączone urządzenie pomiarowe sprawdza tętno, zmiany na skórze, a także oddech. Liczne badania naukowe dowiodły, że w tych sferach fizjologicznych dochodzi do istotnych zmian w sytuacji, gdy ktoś celowo mija się z prawdą. Profesjonalne wykrywacze kłamstw dostępne w wyspecjalizowanych centrach badań, np. tutaj: badaniewariografem.pl są urządzeniami niezwykle czułymi i odpornymi na wszelkie próby oszukiwania. To daje gwarancję bardzo dokładnych i wiarygodnych pomiarów.

O czym należy pamiętać przed wykonaniem testu?

Zanim wykonane zostanie specjalistyczne badanie wariografem, klient dokładnie opisuje swoje oczekiwania względem wyników i tworzy pytania, które mają zostać zadane. Następnie przeprowadzany jest wywiad wstępny z osobą, która zostanie przebadana wariografem. Musi ona oczywiście wyrazić zgodę na przeprowadzenie testu, a także zaakceptować pytania. Dopiero po wyrażeniu zgody można rozpocząć badanie wykrywaczem kłamstw.

W jakich sytuacjach można używać wariografu?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Wariograf znajduje wszechstronne zastosowanie np. w biznesie. Firmy coraz częściej przeprowadzają takie testy w trakcie naboru nowych pracowników, aby określić ich wiarygodność oraz lojalność względem pracodawcy. Wykrywacz kłamstw często jest wykorzystywany także w sferze prywatnej w celu sprawdzenia wierności partnera. Uzyskane wyniki testu mogą zostać wykorzystane jako mocny dowód w postepowaniu sądowym.