Balustrady ze stali nierdzewnej – zestawienie zalet

Balustrady ze stali nierdzewnej – zestawienie zalet

Posted in Rzetelne firmy

Zastanawiasz się nad tym jakiego gatunku poręcze zamontować na balkonie w domku jednorodzinnym? Przeczytaj, co można wziąć pod uwagę zamawiając balustrady ze stali na taras.

Przewidując zakup jakichkolwiek elementów aranżacyjnych w grę zawsze wchodzi sprawa gustu i upodobań kupujących. To oczywiste, że jednemu będzie się podobać totalnie coś innego niż drugiemu. Czego można dowiedzieć się o mocnych stronach balustrad ze stali nierdzewnej?

Mocne strony stali szlachetnej
Sporo inwestorów chętnie kupuje produkty ze stali nierdzewnej, pomimo, że jest ona o sporo droższa niż podobne materiały dostępne w sprzedaży. Dlaczego tak to funkcjonuje? Co ciekawe dobrze jest niewątpliwie wiedzieć, że pomimo niewątpliwych walorów optycznych, stal nierdzewna wyróżnia się niezwykłą odpornością na warunki atmosferyczne. Stal takiego rodzaju jak sama nazwa tego materiału wskazuje jest odporna na wpływ prawy wodnej obecnej w otaczającym nas powietrzu. Dlatego nawet po kilku latach dalej wygląda praktycznie tak samo – bez śladów rdzy!

 

balustrada i monter

Balustrada zamontowana na zewnątrz budynku

Balustrady do samodzielnego montażu – co warto wziąć pod uwagę
Wiadomo, że metod instalacji poręczy jest sporo. Można zamówić profesjonalnego spawacza, który przy wykorzystaniu odpowiednich palników, zmontuje poszczególne elementy systemu w jedną całość. Niemniej obecnie częściej inwestorzy decydują się na montaż balustrady bez pomocy specjalisty. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu systemów przeznaczonych do samodzielnego montażu. Aby dokonać montażu balustrady samemu, wystarczą takie podstawowe narzędzia jak młotki czy śrubokręt.

Mocując kolejne elementy systemu, dobrze jest zwracać uwagę na stabilność łączeń, jeśli masz na przykład do czynienia z połączeniami skręcanymi, warto solidnie dokręcać poszczególne detale. Dla bezpieczeństwa poręczy zasadnicze okazuje się także stabilne przykręcenie jej do fundamentu oraz ścian. Dlatego odwierty na włożenie kołków rozporowych powinny zostać wykonane precyzyjnie. Dzięki temu kołki mogą prawidłowo stabilizować balustradę.

Producenci balustrad w Polsce
Szukając balustrady, zapewne będziemy widzieć, że na rynku instalacyjnym mamy do dyspozycji naprawdę spora różnorodność produktów. Sprawdzając producenta, niewątpliwie warto kierować się jej opiniami. Musimy więc uwzględniać, że to od rodzaju stali także będzie zależeć wytrzymałość balustrady.

Balustrada nierdzewna i krzesła

Balustrada wewnątrz budynku

Przykładowym z wiodących producentów balustrad ze stali nierdzewnej jest firma Kelmet.pl . Zakład ten co istotne wytwarza też znakomitej klasy elementy ze stali nierdzewnej dla dużych koncernów motoryzacyjnych. Nowoczesny, rozbudowany park technologiczny pozwala na wysoką jakość oferowanych towarów. W witrynie internetowej producenta https://www.kelmet.pl/balustrady-ze-stali-nierdzewnej można znaleźć bardzo praktyczny konfigurator balustrad. Dzięki niemu mogą mieć państwo gwarancję, że wszelkie niezbędne elementy będą zamówione.

Balustrady tego typu ze względu na niezwykłą trwałość oraz nietuzinkowy wygląd, są chętnie stosowane nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, lecz także w obiektach użyteczności publicznej. Z powodzeniem mogą być stosowane wewnątrz budynków jak i na zewnątrz.