Biura na godziny, czyli coworking

Biura na godziny, czyli coworking

Posted in Dobry biznes

Obecnie wiele dużych miast w Polsce oferuje małym firmom, osobom wykonującym wolne zawody i innym zainteresowanym biura na godziny. Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla własnego lokalu. Koszty wynajmu biura bardzo często są wysokie, ponieważ obejmują czynsz, opłatę dla najemcy oraz koszty zużycia – media, wodę oraz prąd. Sprawia to, że cena staje się zaporowa i pochłania sporą część dostępnego budżetu w firmie.

Rozwiązaniem jest wspomniany coworking, do którego można wykupić dostęp na cały miesiąc lub wybrane godziny. Koszt takiego podnajmu jest dużo niższy w porównaniu z kosztami ponoszonymi podczas samodzielnego wynajmu lokalu. Warto podkreślić, że przedsiębiorca nie musi już inwestować w wyposażenie lokalu. Każde wirtualne biuro jest wyposażone w meble, akcesoria biurowe i urządzenia wielofunkcyjne, czyli posiadają funkcję kopiarki, skanera i drukarki. Również odchodzi problem związany ze sprzątaniem.

Zalety coworking’u

Spora część klientów szuka wady, jaką można byłoby przypisać biurom na godziny. Jednak ich nie znajduje. Za to zalet jest spora ilość, i tak:

  • wygodna lokalizacja biura, która bardzo często mieści się w centrum miasta,
  • atrakcyjne koszty podnajmu a postaci abonamentu, co warto jeszcze raz podkreślić,
  • miejsce to motywuje do działania zapewniając przestrzeń biurową,
  • w lokalu dostępne są pomieszczenia dedykowane spotkaniom z kontrahentami,
  • dostęp do szybkiego szybkiego i bezpiecznego łącza internetowego,
  • zaplecze sanitarne,
  • dostęp do pomieszczeń socjalnych, bardzo często dobrze wyposażonych.

Pozostaje zorientować się, czy w najbliższej okolicy jest dostępny coworking? Chcąc skorzystać z takiego biura należy podpisać umowę lub wykupić abonament u osoby koordynującej i można rozpoczynać pracę. Wystarczy wziąć ze sobą dokumenty czy laptopa. Jeżeli szukamy profesjonalnego miejsca coworkingowego w Krakowie, warto sprawdzić stronę pointoffice.pl