Dbaj o sprzęt, a dłużej będzie Ci służył

Dbaj o sprzęt, a dłużej będzie Ci służył

Posted in Rzetelne firmy

Wszystko się zużywa. Sprzęt, z którego korzystamy na co dzień z czasem działa gorzej, jak wszystko, dlatego o sprzęt elektroniczny należy dbać. Jak? poznaj kilka prostych zasad.

  • czytaj instrukcje,
  • unikaj skrajnych temperatur,
  • unikaj wilgoci i kontaktu z wodą,
  • unikaj trudnych zabrudzeń (np. piasku)
  • używaj oryginalnych akcesoriów,
  • używaj programów antywirusowych.

Zasada pierwsza. Czytaj instrukcje.

Chociaż większość z nas tego nie robi, to warto przeczytać chociaż najważniejsze zasady użytkowania sprzętu elektronicznego? Zastanawiasz się po co, skoro każdy sprzęt jest podobny. Tak, zazwyczaj te zasady są do siebie podobne, ale przyznaj kiedy ostatni raz czytałeś taką instrukcję: cztery lata temu, sześć, a może wcale?

W instrukcji znajdziesz informacje m.in w jaki sposób zadbać o baterię, jak długo ładować telefon i jak go czyścić.

Po drugie unikaj skrajnych temperatur.

Nasz serwis telefonów komórkowych Warszawa nieraz naprawiał telefony o które nie dbali ich użytkownicy. Wiemy, że najczęściej zapominają o tym dzieci, ale warto edukować najmłodszych i uczyć ich, że elektronika nie znosi mrozu i upału. Temperatura wpływa głównie na baterię, a ta na działanie całego urządzenia.

Po trzecie wilgoć i woda.

Woda jest szkodliwa dla sprzętu elektronicznego z dwóch powodów: po pierwsze woda jest przewodnikiem prądu, a po drugie powoduje korozję. Czasami naprawa telefonów Warszawa kończy się tym, że trzeba wymienić części, które zniszczyła korozja, chociaż telefon “zatopił się” dużo wcześniej.

Trudne zabrudzenia takie jak piasek z plaży

Dbaj o telefon na plaży. Malutkie kamyczki, które trudno dostrzec gołym okiem mogą uszkodzić sprzęt. I nie czyść sprzętu ostrymi narzędziami typu spinacze czy szpilki, lepiej użyj specjalnego pędzelka lub przynieś smartfon do serwisu.

Po piąte: używaj oryginalnych akcesoriów

Chociaż AliExpress kusi cenami, to zastanów się dwa razy zanim kupisz części, które mogą uszkodzić Twój telefon lub tablet. Najbezpieczniej jest używać oryginalnych części.

A na koniec: zadbaj o oprogramowanie i korzystaj z antywirusów.

Programy antywirusowe nie tylko zabezpieczą sprzęt przed wirusami czy atakami cyberprzestępców, ale także wyczyszczą pamięć, usuną nieużywane pliki i pozwolą na bardziej ekonomiczne korzystanie ze smartfona.