Dlaczego gotowy projekt domu?

Dlaczego gotowy projekt domu?

Posted in Firmy według branż

Jeśli planujesz budowę domu jednorodzinnego, to na pewno stoisz przed wyborem odpowiedniego projektu. Sprawdź, dlaczego warto szukać pośród gotowych projektów.

Łatwość wyboru

Pierwszą niewątpliwą korzyścią wynikającą z faktu zakupienia gotowego projektu domu jest ogromna różnorodność proponowanych typowych projektów domów. Na prawdę wiele polskich oraz zagranicznych pracowni projektowych decyduje się na opracowywanie powtarzalnych projektów. Dzięki temu nawet jeśli mamy pewne dość precyzyjne wymagania względem projektu, to na pewno wcześniej czy później znajdziemy plan domu, który będzie całkowicie odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Oczywiście nie mądre, czy nie rozsądne byłoby przeszukiwanie po prostu projektów jak leci. Do sprawy najlepiej zabrać się trochę praktyczniej. Tak jak w przypadku każdego przedsięwzięcia – potrzebne są określone narzędzia. W przypadku poszukiwania gotowego projektu domu, na pewno przyda się wyszukiwarka projektów według zadanych parametrów. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę, frazę „projekty domów”, to niewątpliwie odnajdziemy sporo dużych serwisów internetowych oferujących projekty rozmaitych pracowni. Takie portale bardzo często udostępniają wygodną, starannie opracowaną z myślą o internautach wyszukiwarkę projektów. Chcesz sobie ułatwić poszukiwania? Koniecznie korzystaj z tego typu wyszukiwarek! Oczywiście warto tutaj wspomnieć, że można szukać projektów także na stronach internetowych pojedynczych pracowni projektowych. Metoda ta może się okazać korzystna zwłaszcza wtedy, gdy podoba nam się styl określonej z góry pracowni.

Typowy projekt domu, pracownia Dominanta

Projekt domu Alicja N 2G, pracownia Dominanta

Optymalny koszt zakupu

Oczywiście gotowy projekt domu jest tańszy w zakupie od projektu indywidualnego. A przecież jakiś projekt architektoniczny mieć musisz żeby uzyskać pozwolenie na budowę! Gotowy projekt domu kosztuje zazwyczaj w granicach 3 tysięcy złotych. Do tego dochodzi koszt adaptacji projektu do miejscowych warunków zagospodarowania przestrzennego. Pomijając nawet sam niższy koszt zakupu gotowego projektu – budowanie domu według projektu gotowego jest po prostu praktyczniejsze i mniej czasochłonne niż w przypadku sporządzania od przysłowiowego ‚zera’ projektu indywidualnego.

Łatwiejsze wdrożenie projektu

Wiele osób może nie zdaje sobie do końca sprawy z zalety jaką jest pewna powtarzalność projektów. Otóż przecież ekipa budowlana, którą zatrudnimy do budowy domu też ma pewne doświadczenie w jednych konstrukcjach, a w innych nie. Wybierając gotowy projekt domu, który jest w miarę popularny na polskim rynku budownictwa jednorodzinnego sprawiamy, że sam proces budowy może przebiegać prościej, łatwiej i bez niemiłych zaskakujących niespodzianek w postaci nie do końca przemyślanych rozwiązań w projekcie. To przecież oczywiste, że każda ekipa budowlana będzie wolała budować dom według projektu, który już dobrze znają.

Oczywiście wybór rodzaju projektu to twoja indywidualna sprawa, niemniej jesteśmy przekonani, że wybierając projekt gotowy wchodzisz na tę łatwiejszą drogę do wybudowania swojego wymarzonego domu!

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem internetowym http://projekt-od-autora.pl/ .