Ile kosztuje przedłużenie włosów i od czego zależy?

Ile kosztuje przedłużenie włosów i od czego zależy?

Posted in Dobry biznes, Rzetelne firmy

Przedłużanie włosów staje się wśród kobiet coraz bardziej popularne, choć u wielu pań nadal wzbudza wiele kontrowersji i wątpliwości. Najczęściej zastanawiają się nad tym ile kosztuje przedłużanie włosów i od czego zależy. Współcześnie stosuje się kolka metod przedłużania włosów. Najbardziej popularna wśród klientek salonów fryzjerskich jest metoda „na ciepło”, przy użyciu specjalnego pistoletu na wkłady keratynowe lub klej. Jeśli doczepianie wykonuje osoba z dużymi umiejętnościami, a pasma są bardzo drobne, to efekt końcowy jest zazwyczaj bardzo satysfakcjonujący i nie widać, że osoba ma doczepiane pasma. Niestety ściąganie doczepianych pasm jest bardzo inwazyjne i niszczy naturalne włosy. Trzeba je wykonać po około 3 miesiącach, ponieważ odrosty tworzą kołtun. Po zdjęciu starych pasm można założyć nowe.

Nowoczesną metodą przedłużania jest wykorzystanie mikroringów. Zamiast zgrzewarki wykorzystuje się ciążki zaciskające. Pasma mocuje się przy wykorzystaniu małych metalowych obrączek, których rozmiary można odpowiednio dobrać. Pasemko doczepiane nie może być grubsze od tego, do którego jest doczepione, w innym przypadku pod wpływem ciężaru naturalne włosy mogą ulec uszkodzeniu i pasmo odpadnie.

Najbardziej nieinwazyjną metoda przedłużania włosów jest metoda Clip-on. Włosy mocuje się przy skórze głowy na zaciskach, które można nie tylko samodzielnie założyć, ale też w każdej chwili zdjąć. Metoda Clip-on nie niszczy włosów i nie uszkadza ich struktury. Poza tym, jeśli odpowiednio dbamy o sztuczne pasma, mogą nam one służyć przez kilka lat.

ile kosztuje przedłużanie włosów i od czego zależy

Bez względu na to jakiej metody przedłużania włosów użyjemy, należy pamiętać, że doczepione włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Jeśli nie zadbamy o nie tak jak należy będą robić się kołtuny.

W zależności od wybranego sposobu przedłużania włosów cena tej usługi waha się między 200 zł a 2500 zł. Na cenę wpływa także ilość pasemek i rodzaj wybranych włosów. Za włosy słowiańskie w zależności od ich długości możemy zapłacić od 800 do 2500 zł. Za włosy indyjskie od 800 zł do 1300 zł. Założenie jednego pasemka to koszt 4-6 zł w zależności od salonu. Cena zmiany pasemek może się wahać od 200 do 600 zł, a zdjęcie bez zakładania kolejnych to koszt około 100 zł.

Rozbieżności w cenach są spore dlatego należy dobrze zastanowić się jaki wariant i jakie włosy wybrać, aby nie tylko wyglądać estetycznie, ale także nie przepłacić.