Jak nauczyć dziecko pić wodę?

Jak nauczyć dziecko pić wodę?

Posted in Edukacja

Dorosłym osobom zaleca się picie wody co najmniej 1,5 – 2l dziennie. W przypadku dzieci sytuacja wygląda podobnie. Oczywiście ich zapotrzebowanie na wodę jest nieco mniejsze zwłaszcza u małych dzieci. Niemniej jednak wyrobienie właściwych nawyków żywieniowych jest bardzo ważne. Jak nauczyć więc dziecko pić wodę? Nauka powinna zacząć się u małych dzieci, a żeby zachęcić starsze do picia wody pomocny może się okazać dystrybutor wody.

Picie wody – dlaczego takie ważne?

Regularne spożywanie wody jest zalecane przez lekarzy i dietetyków nie bez powodu. Woda jest podstawowym składnikiem naszego organizmu i z jej udziałem odbywa się wiele ważnych procesów metabolicznych. Ponadto woda reguluje temperaturę ciała.

Odpowiednio nawodniony organizm porwanie funkcjonuje, co zmniejsza ryzyko wystąpienie wielu chorób – np. serca czy układu moczowego. Ponadto odpowiednie nawodnienie sprzyja koncentracji i uczeniu się, obniża także stres. Dlatego tak ważne jest wyrobienie u dzieci nawyku picia wody.

Woda od urodzenia

Najprostszym sposobem jest podawanie dziecku wody do picia już w okresie niemowlęcym, wprowadzając ją wraz z innymi pokarmami podczas rozszerzania diety. Lepiej nauczyć dziecko pokarmy zapijać przede wszystkim wodą (a nie słodkimi soczkami), bo w ten sposób spożywanie wody będzie dla niego naturalne i będzie chętnie po nią sięgać. Nie można też zapomnieć o dawaniu dobrego przykładu. Należy pokazać dziecku, że samemu również pije się wodę.

Dystrybutor do wody dla dzieci

Jednym ze sposobów na naukę pica wody przez dzieci nieco starsze jest zakup dziecięcego dystrybutora wody. Są one mniejsze od tradycyjnych i kuszą swoim kształtem – np. misia, słonika, pingwinka.
Woda z dystrybutora to więc nie tylko woda do firmy. Można jak najbardziej korzystać z niej w domu.

Zalety dystrybutorów dla dzieci:

– ciekawy design zachęcający do korzystania z nich;
– mała pojemność (2,5 l) – pewność, że woda jest świeża;
– nie zajmuje dużo miejsca;
– łatwy w obsłudze, dzieci same mogą z niego korzystać.

Źródło: https://www.aquasolution.pl/ – Profesjonalne dystrybutory wody. Czysta i smaczna woda w domu oraz w firmie!