Jak wybrać maszynkę do strzyżenia psów?

Jak wybrać maszynkę do strzyżenia psów?

Posted in Usługi dla ludności

Każdy właściciel psa rasy długowłosej musi liczyć się z faktem, że szata wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Oprócz regularnych kąpieli i szczotkowania długiej sierści, trzeba także okresowo skracać i formować włos za pomocą maszynki do strzyżenia psów (najlepszą ofertę znajdziesz tutaj). Można oczywiście oddać swojego pupila w ręce doświadczonego groomera, który wszystkie czynności fryzjerskie wykona w sposób profesjonalny, ale istnieje też możliwość wykonywania takich zabiegów samodzielnie.

Jak wybrać sprzęt do strzyżenia odpowiedni dla danej rasy?

Maszynka do strzyżenia psów jest urządzeniem, które musi być dobrze dobrane do konkretnej rasy i wielkości zwierzęcia, tak aby można było wygodnie, dokładnie i nie powodując stresu u psa wykonać czynności groomerskie. Zasadniczą sprawą jest wybór wśród maszynek do strzyżenia psów pod względem jej przydatności dla konkretnej rasy. Dla psa o dużych rozmiarach lepsze będzie urządzenie większe, dzięki temu można szybciej dokonać strzyżenia, nie powodując żadnych uszkodzeń skóry. Jeśli chodzi o małe rasy maszynka do strzyżenia psów powinna być poręczna i o wiele mniejsza, ponieważ mamy do czynienia z małymi powierzchniami.

Jakie wyposażenie posiadają maszynki do strzyżenia psów?

Są to różnej wielkości nakładki, regulujące długość strzyżonej sierści. Dodatkowo w zestawie najczęściej są specjalne nożyczki do wycinania włosów w uszach, grzebienie, za pomocą których można rozczesać i przygotować sierść zwierzęcia do zabiegów strzyżenia. Maszynki groomerskie są dostępne w dwóch wersjach jeśli chodzi o ich zasilanie. Wygodniejsze modele są wyposażone w baterie, a inne za pośrednictwem kabla posiadają zasilanie w sieci. Te drugie maszynki są mniej poręczne i niewprawny groomer może mieć trudności z opanowaniem psa podczas czynności strzyżenia niespokojnego zwierzęcia.