Jak zastosować tapety ścienne – kilka porad

Jak zastosować tapety ścienne – kilka porad

Posted in Firmy według branż

Jeśli urządzając wnętrze pomyślałeś o zastosowaniu tapet dekoracyjnych to niewątpliwie podjąłeś bardzo dobrą decyzję. Jak się do tego zabrać?

Tapety ścienne są obecnie bardzo chętnie wykorzystywane w rozmaitych, ciekawych aranżacjach wnętrz. Pozwalają one odmienić charakter wnętrza, urozmaicić je. Jednak stosując je przy remoncie mieszkania warto pamiętać o kilku praktycznych sprawach.

Nie przesadź z tapetami

Tapeta ścienna jako element wystroju wnętrza znakomicie sprawdza się zarówno jako główny element aranżacji, jak i w roli subtelnego, charakternego dodatku. W wielu projektach najlepiej sprawdza się wytapetowanie tylko jednej ściany w urządzanym pomieszczeniu. Natomiast pozostałe ściany są malowane na jakieś kontrastowe kolory. Z drugiej strony tapety te znakomicie spełnią rolę tła, dla pozostałych elementów aranżacji.  Jako przykład może posłużyć aranżacja sypialni z udziałem tapet z kolekcji Linpha marki Cristiana Masi:

 

 

Kolekcja tapet Cristiana Masi Limpha

 

W powyższej aranżacji tapety ścienne wypełniają całe wnętrze, znakomicie komponując się z wybarwieniem desek na podłodze oraz tapicerowanym łóżkiem. Całości idealnie dopełnia stojąca lampa podłogowa.

Poniżej kolejna kolekcja tapet, tym razem od Graham&Brown, kolekcja ODYSSEY:

 

 

Tapeta ścienna również pełni rolę subtelnego wypełnienia przestrzeni w aranżacji. Wzór jest delikatny, nie wyróżniający się niemniej dobrze widoczny.

I jeszcze jedna propozycja. To jedna z aktualnych nowości w branży tapet dekoracyjnych. Tapety ścienne BN – CHRISTIAN FISCHBACHER. Bardzo wyraźny wzór pełniący główną rolę w aranżacji całej sypialni.

Tapeta ścienna

Wszystkie wizualizacje pochodzą z serwisu https://innetapety.pl/

Zadbaj o jakość

Przez całe dziesięciolecia tapety dekoracyjne nie cieszyły się dobrą sławą. Wynikło to przede wszystkim po prostu z kiepskiej jakości produktów dostępnych w czasach PRL. Obecne tapety ścienne dostępne na rynku najczęściej nie mają nic wspólnego z dawnymi tandetami. Jeśli chcesz, żeby tapeta na prawdę dobrze się prezentowała, to po prostu nie kupuj najtańszych wzorów. Lepiej wykorzystać w aranżacji mniej tapety, ale za to na prawdę dobrej jakości. Wtedy tapeta faktycznie będzie zdobić wnętrze przez całe lata lub nawet dziesięciolecia. Aby tak było należy oczywiście zadbać o profesjonalny montaż. Ważne jest, by podczas kładzenia tapety na ścianie uniknąć pojawienia się pęcherzyków powietrza, które psują efekt wizualny tapety.