Leczenie ortodontyczne – jedna wymówka mniej

Leczenie ortodontyczne – jedna wymówka mniej

Posted in Usługi dla ludności

Mało osób dostaje od natury piękny i równy uśmiech. Większość ludzi nie ma zgryzu idealnego i dla niektórych jest to powodem sporych kompleksów, a nawet problemów ze zdrowiem.

Zęby, które nie są ustawione we właściwym łuku nie spełniają do końca swojego zadania. Stłoczone mogą łatwiej się psuć, jako że nie tak łatwo jest dosięgnąć wszystkich ich części szczoteczką. Trudniej też nimi rozdrobnić pokarm, a połykanie większych kawałków jedzenia może doprowadzić nawet do chorób układu pokarmowego. Zdrowy zgryz nie jest więc jedynie kwestią estetyki. Marzenie o pięknym uśmiechu jest więc bardzo rozsądne i warto odwiedzić cenionego stomatologa w swoim mieście.

Niestety nie tak prosto jest je spełnić. Leczenie ortodontyczne kosztuje i w zależności od pacjenta nie należy do najprzyjemniejszych. Może też trwać nawet do trzech lat i wiązać się z dodatkowymi zabiegami np. wstawiania implantów czy usuwania zawiązek tzw. „ósemek”.

Dla wielu dorosłych osób, które decydują się podjąć to leczenie największą wadą noszenia aparatu jest kwestia wyglądu. Aparat ortodontyczny w dłuższej perspektywie go naprawia, natomiast nie każdy będzie lubił swoje odbicie w lustrze z drutami na zębach. Niektórzy uważają aparat za odmładzający dodatek i eksperymentują z kolorowymi gumkami, innym nie będzie on pasował np. ze względu na wykonywaną pracę, bliską perspektywę różnych wydarzeń np. wesela.

Obiekcje co do wyglądu aparatu nie muszą dyskwalifikować z podjęcia leczenia. Nie każdy wie, że istnieje niewidoczny aparat na zęby. Jest to aparat na zęby Invisalign, który nie ma metalowych części, lecz jest przezroczystą, niewidoczną płytką.

Wstyd przed zmianą wyglądu nie powinien powstrzymywać przed pójściem na leczenie.