Najlepsze filmy akcji online

Najlepsze filmy akcji online

Posted in Dobry biznes, Uncategorized

Filmy akcji to gatunek filmowy najbardziej lubiany przez męską część amatorów kina. Ich głównym zadaniem jest dostarczenie widzom ładunku emocji i napięcia, za pomocą wciąż rozpędzającej się akcji i coraz bardziej zawiłej fabuły, pościgów, strzelanin, bijatyk i różnych scen kaskaderskich.  W filmach akcji często można znaleźć elementy komedii, fantastyki lub horroru.  Obecnie duża część tego typu produkcji  jest naszpikowana efektami specjalnymi, co czyni zawarte w nich sceny jeszcze bardziej realistycznymi i zapierającymi dech w piersiach widzów.  W ogromnej części tego typu filmów biorą udział aktorzy o przeciętnym talencie, jednak zazwyczaj do wykreowania niezbyt skomplikowanych postaci bohaterów ich talent jest wystarczający. Nie znaczy to, że nie znajdziemy tu perełek z naprawdę świetną obsadą,  rewelacyjną reżyserią i genialną grą aktorską, jak np. „Kill Bill” czy „Pulp Fiction” Quentina Tarantino z niezrównaną Umą Thurman albo  oldschoolowe filmy z Clintem Estwoodem jak choćby „Brudny Harry”.  Świetne role w filmach akcji także maja na swoim koncie Liam Neeson („Uprowadzona”), Mel Gibson („Zabójcza bron”) czy Russell Crowe („Dowód życia”).

Większość filmów tego gatunku , choć nie są to wybitne produkcje, wpisała się na stałe w historię kina, bo kto z nas nie zna takich filmów jak „Rambo”, „Terminator”, „Batman”, „Transporter” albo „Szybcy i wściekli”?  Są oglądane za to, że dostarczają emocji, trzymają w napięciu, ale także pozwalają się zrelaksować. Nie zmuszają do refleksji, nie poruszają do głębi, nie są ciężkie i przytłaczające, nie wymagają analitycznego myślenia, ale gwarantują dobrą zabawę miłośnikom lekkiego, wartkiego kina. Zazwyczaj fabuła tych filmów jest podobna: dobry i szlachetny bohater kontra zły charakter bez skrupułów. Motywem przewodnim zwykle jest ściganie mordercy lub innego bandyty, ratowanie świata, porwanie. Najbardziej znanymi aktorami, grającymi w filmach akcji są Bruce Willis, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude Van Damme, i Jason Statham. Prócz nich jest naturalnie wielu innych bardzo znanych aktorów jednak ci wymienieni wykreowali role  znane na całym świecie i są z nimi utożsamiani do tego stopnia, że trudno byłoby nakręcić kontynuację, zastępując ich młodszymi aktorami. Myśląc John Rambo widzimy twarz Stallone’a i nie wyobrażamy sobie w tej roli nikogo innego.

Najlepsze filmy akcji  znajdują ogromne rzesze odbiorców, dlatego masowo kręci się nowe coraz bardziej widowiskowe produkcje, gdzie twórcy efektów specjalnych prześcigają się w pomysłach, aby dostarczyć widzowi dużą dawkę adrenaliny i mocnych wrażeń. Współczesne superprodukcje z pewnością są w stanie zadowolić wielbicieli tego gatunku kina.