ZMNIEJSZ KOSZTY OGRZEWANIA KAWIARNI – WYKORZYSTAJ PROMIENNIKI CIEPŁA

ZMNIEJSZ KOSZTY OGRZEWANIA KAWIARNI – WYKORZYSTAJ PROMIENNIKI CIEPŁA

Posted in Rzetelne firmy

Większość przedsiębiorców, którzy prowadzą własny biznes ogląda każdą złotówkę z obu stron, zamiast wydawać ją lekką ręką. Każda suma powinna być inwestycją, która przyczynia się do rozwoju przedsiębiorstwa. To niezwykle ważne jest w branży gastronomicznej. Tu biznesmen musi nie tylko zadbać o jakość serwowanych potraw. Liczy się też wystrój oraz to, czy lokal jest przytulny.

TANIE OGRZEWANIE

Przeglądając rachunki za ogrzewanie, zapewne doskonale wiesz, jak na opłatach odbija się częste otwieranie drzwi zewnętrznych. Z wnętrza lokalu ucieka ciepło, a kaloryfery dostają sygnał do potrzeby dodatkowego ogrzewania. To później przekłada się na wysokie rachunki. Jeśli chodzi o eksploatację, promiennik będzie lepszą opcją od tradycyjnego kaloryfera.

  • Nie zajmuje miejsca, ponieważ zlokalizowany jest na suficie lub między ścianą a sufitem.
  • Ogrzewa bezpośrednio ludzi odwiedzających lokal a nie powietrze, które się miesza poprzez częste otwieranie drzwi.
  • Może wyglądać designersko, stanowiąc ciekawy, nowoczesny dodatek do wystroju wnętrza.
  • Już lampy o niewielkiej mocy pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów.

PROMIENNIKI CIEPŁA –  W SAM RAZ NA TARAS

Promiennik ciepła może się okazać świetnym rozwiązaniem na kawiarniany taras. Zainstalowanie urządzenia może bowiem nie tylko zachęcić klientów do spędzania wieczorów w lokalu, ale również znacznie wydłużyć okres funkcjonowania ogródka. Wczesną wiosną lub jesienią taras przy kawiarni może okazać się całkiem przyjemnym miejscem do spędzania czasu. Można bowiem ogrzać go, wykorzystując reflektory ciepła, które swoim zasięgiem obejmą całą jego powierzchnię. Gdy na zewnątrz temperatura będzie oscylować wokół 10oC, na tarasie wyposażonym w promiennik temperatura odczuwalna może wynosić nawet 17oC.

KOSZTY INSTALACJI

Jeśli chcemy zainstalować promiennik ciepła, warto skontaktować się ze specjalistami. To oni, po fachowej ocenie powiedzą Ci, ilu urządzeń oraz o jakiej mocy potrzebujesz. Przygotują dla Ciebie również projekt, a jeśli go zatwierdzisz – zrealizują go w Twoim lokalu w ciągu zaledwie kilku dni. Koszty instalacji nie są wysokie w porównaniu do wymiany grzejników czy zainstalowania ogrzewania elektrycznego innego typu. Są one zależne od wielkości lokalu, liczby promienników ciepła oraz ich mocy. Cały proces mieści się w kilku tysiącach złotych. Jeśli myślisz o tym rozwiązaniu dla Twojej kawiarni, sprawdź ofertę, dostępną na stronie irystem.pl.